Standard Location of 14 Meridian's Points
Об’єднані бажанням перемогти
Здавалося, саме повітря в Золотій залі Національної медичної наукової бібліотеки України пронизане духом наукового пошуку. Скільки тут було висунуто геніальних версій, які гарячі суперечки точилися, які високі інтелектуальні баталії розгорталися, щоб довести чи спростувати …
Учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Медична реабілітація і рефлексотерапія в неврології та сімейній медицині: від теорії до практики»,присвячена 100-річчю НМАПО імені П.Л. Шупика та V З’їзду ГО «Українська Асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури», що відбулися 11-12 жовтня 2018 року, приїхали до Києва з багатьох куточків України, США Німеччини, Грузії, щоб познайомитися із новими тенденціями, поділитись досвідом, отримати практичні навички найрізноманітніших методик лікування.
Привітав учасників директор Інституту сімейної медицини НМАПО імені Шупика д.м.н., професор О.Г. Шекера. Доповідач також розкрив основні тенденції розвитку сімейної медицини у світі та напрями становлення цієї медичної галузі в Україні.
Д.м.н, професор О.Є. Коваленко, голова Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури» (ГО «УАРМА»), головуюча на конференції, у своїй доповіді підсумувала минулорічну діяльність у вигляді проведених цікавих і визнаних у світі наукових досліджень, підвищення кваліфікації членів асоціації в навчальних закладах різних країн та провідних форумах за профілем конференції планети, освтню і благодійну роботу та запропонувала нові, цікаві і необхідні, злободенні напрями розвитку ГО «УАРМА».
Науковці й практики спільно працюють над створенням доказової бази методів рефлексотерапії, гомеопатії, фітотерапії та народної медицини. «Доказовість» - головна думка доповіді д.м.н., професора Т.П. Гарник, бо лише заснована на наукових принципах народна медицина є доказовою, і тому має право на існування.
Незважаючи на широку популярність в усьому світі методів рефлексотерапії, і сьогодні багато хто з прихильників протокольної медицини ставиться до них, як до сумнівних спроб впливу на хвороби. Але факти є факти, і нікуди не заховатися від їх реальної демонстрації позитивності при найрізноманітніших патологіях. Від групи авторів із Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького (д.м.н., професор Л.В. Андріюк, О.М. Грабоус) доцент Грабоус продемонстрував вражаючі результати застосування су джок акупунктури при лікуванні жінок з постваріоектомічним синдромом. До питань жіночого здоров’я, частково предменструального болю, який не повинен, але уже став нормою життя сучасної жінки, звернувся у своїй практиці досвідчений рефлексотерапевт С.В. Аснес. Ним напрацьовані прогресивні акупунктурні методики, що дозволяють звільнити будь-яку жінку від постійних страждань і дозволити їй вести вільний від нестерпного болю спосіб життя без вживання сильних і токсичних знеболювальних.
Пильною увагою учасників конференції була відмічена робота групи науковців Тернопільського державного медичного університету ім. Горбачевського під керівництвом д.м.н., професора Л.С. Бабінець. Поєднання методів рефлексотерапії та фармакупунктури гомеопатичними засобами надвисоких розведень, що мають біорегуляційний ефект, дає очікуваний і доведений високий результат у лікуванні вертеброгенного больового синдрому в неврології та сімейній медицині.. Крім того, саме такий підхід дає можливість лікарю дотриматись принципу творчості та індивідуалізаціі лікування.
Д.м.н., професор О.Є. Юрик із ДУ «Інститут травматології і ортопедії» НАМН України, поділилася досвідом застосування рефлексотерапії при лікуванні остеопорозу та під час реабілітації хворих після вертебропластики хребта.
Тематичне коло питань та проблем, над якими працюють сьогодні лікарі-рефлексотерапевти, присутні на конференції, вражає своєю широтою. Ряд доповідей за результатами наукових досліджень під керівництвом проф. Коваленко О.Є., що проводились і тривають на базі кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л.Шупика та наукового відділу внутрішньої медицини ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС були дуже переконливими в свої доказовій базі. Це і реабілітація дітей з органічними ураженнями нервової системи (к.м.н. В.В. Абраменко), і моделюючий вплив акупунктури на поліпшення кровообігу у хворих після інсультів (М.Є. Чіжикова), застосування фармакупунктури в механізмі нейропластичності як здатності нервових тканин до структурної і функціональної перебудови та використання мікросистем у діагностиці патологій нервової системи ( д.м.н., проф. О.Є. Коваленко).
Важливими і цікавими результатами свого практичного досвіду поділився практичний лікар А. Ю. Мовчан (м. Моршин). - програми і рецепти лікування пацієнтів, які проходять недовготривале (10-14 днів) лікування у санаторно-курортних закладах
Знайшлася тема і для наукової дискусії з надзвичайно актуального питання сучасної медицини – знеболення. Відомо, що сьогодні навіть незначні медичні втручання пацієнти, особливо жителі Західної Європи та США, воліють отримувати, не відчуваючи болю. Але традиційна китайська медицина вчить уважно ставитись до місця накопичення болю в певній точці меридіану. Як бути? Віддати перевагу пульсовій діагностиці та безбольовим методам, наприклад, тим, що пропонує японська школа акупунктури (за неї ратує проф. В.Бобков, США), чи залишитись в лоні класичних китайських традицій (С.В. Аснес), чи володіти обома методиками і «перевагу» надавати індивідуально, відповідно до потреб пацієнта? Істина, як завжди, у пошуку, дослідженні, висновках.
Те, що конференція об’єднала лікарів сімейної медицини і рефлексотерапевтів, зовсім не випадково. Адже рефлексотерапія якраз і пропонує цілу низку засобів надання і невідкладної, і допомоги при хронічних недугах. Проблема медичної грамотності, а вірніше неграмотності населення – це проблема соціальна, і хто ж як не лікарі-сімейники можуть навчити людину надати собі першу медичну допомогу, наприклад, при головному болю не спішити ковтати пригорщами пігулки, а спробувати вплинути на свій стан масажем вуха чи скронь… Хто ж, як не громадські організації, якою є ГО «УАРМА», зможуть кінець кінцем зробити прорив у позитивному ставленні і медичного керівництва, і самого суспільства до нефармакологічних методів оздоровлення організму? І недарма з самого початку і до її завершення конференцію гаряче підтримувала голова «Української асоціації сімейної медицини», зав. кафедрою сімейної медицини і амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л.Шупика д.м.н., професор Л.Ф. Матюха!
Честь і шана усім ентузіастам, що несуть тягар перетворення протоколів медичної допомоги у реальні помічні і демократичні засоби лікування громадян України. Одним з таких подвижників є голова ГО «УАРМА» д.м.н., професор Ольга Євгеніївна Коваленко, і члени асоціації вкотре підтвердили їй свою довіру, переобравши свого керівника на новий термін.
Закінчився перший день конференції міні-турнірами, де учасники - лікарі сімейної медицини та рефлексотерапевти «бомбардували» один одного фаховими питаннями, виявивши при цьому високий рівень обізнаності у сфері опонента. Нагороди чекали на всіх, а також на найактивніших і найдосвідченіших лікарів- членів УАРМА.
Другий день конференції подарував цілу низку відкриттів. Він відбувся на базі установи, яка традиційно з честю підтверджує свою назву ДУ «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» ДУС. Він широко відкриває двері тим, хто сповідує профілактику, новаторство, в тому числі й використання унікальних комплементарних методик. Тепле привітання учасникам конференції прозвучало з вуст зав.відділом внутрішньої медицини д.м.н., проф. Кравченко А.М. Майстер-клас провела д.м.н., проф. О.Є.Коваленко, продемонструвавши сеанс фармакупунктури «нейромідином» при лікуванні хронічних порушень мозкового кровообігу та патології шийного відділу хребта. Поетапне аплікаційне обгортування за методикою М.Г. Ляпка продемонструвала науковий співробітник «Центру здоров’я Ляпко» Н.В. Михайленко. Обгорнутий аплікаторами від п’ят до маківки доброволець, голова якого ще й знаходилась в зоні дії міні-піраміди, після півгодинного сеансу констатував прекрасне самопочуття і відчуття відпочинку і бадьорості. Такий тренуючий стрес, що рекомендовано проводити раз-два на місяць, є прикладом самостійної багатогольчатої терапії, що показана при широкому спектрі проблем зі здоров’ям. Екзотична, але від цього не менш цікава практика – «гуа -ша» була віртуозно продемонстрована лікарем-рефлексотерапевтом М.Є. Чіжиковою. Мета її – покращення лімфо- та венодренажу, омолодження. У чому суть пульсової діагностики і як пацієнт отримує безболісне лікування за традицією японської школи акупунктури - у своєму майстер-класі розкрив секрети гість зі США проф. В. Бобков.
Швидко сплинув час, бо конференція була насиченою, цікавою, актуальною. Тут, об’єднані спільними проблемами, задумами і бажаннями, вже вкотре збираються однодумці, справжні професіонали. Для них нормою життя є пошук і бажання бути переможцями. Що ж, удачі, наснаги, творчих злетів і перемог!
Тамара Пригарницька, редактор газети «Здоровый образ жизни в Украине»