РЕЗОЛЮЦІЯ Ювілейної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефлексотерапія в Україні: досвід та перспективи», 2012
РЕЗОЛЮЦІЯ
Ювілейної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефлексотерапія в Україні: досвід та перспективи», присвяченої пам‘яті професора Є. Л. Мачерет та 35-річчю від заснування рефлексотерапії в Україні. м. Київ, 4-5 жовтня 2012 р.
4-5 жовтня 2012 р. в м. Києві під егідою Міністерства Охорони Здоров‘я України відбулася Ювілейна науково-практична конференція з міжнародною участю «Рефлексотерапія в Україні: досвід та перспективи», присвячена пам‘яті професора Є. Л. Мачерет та 35-річчю від заснування рефлексотерапії в Україні, яка за №117 включена до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій МОЗ та НАМН України у 2012р. Організатори - Українська Асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури (УАРМА) спільно з Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Державною науковою установою «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, Київським медичним університетом УАНМ, Асоціацією фахівців з народної та нетрадиційної медицини, Медичним центром ім. професора Мачерет Є.Л. «МСМ»
Захід є Ювілейним, він присвячений 35-річчю від заснування рефлексотерапії в Україні і пам‘яті її засновниці - професору Мачерет Євгенії Леонідівни.
Мачерет Євгенія Леонідівна (04.06.1229-08.09.11) — член-кореспондент Національної Академії Медичних Наук України, доктор медичних наук, професор,заслужений діяч науки і техніки УРСР, лауреат Державної премії України, кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня,Почесний винахідник СРСР, лауреат республіканської премії ім. В.К.Семінського,президент Европейської асоціації з лазеротерапії, віце-президент Всесвітньої асоціації з акупунктури, видатний вчений-невролог, яка збагатила державну медицину та охорону здоров'я працями першорозрядного значення і підготувала велику плеяду висококваліфікованих фахівців. Весь життєвий шлях Є.Л. Мачерет була прикладом самовідданого служіння науці, якій вона присвятила майже 60 років свого яскравого життя.
В 1992 році під керівництвом Мачерет Є.Л. було створено Українську асоціацію акупунктури і лазеротерапії, президентом якої вона була. Нині ця Асоціація має назву Українська Асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури (УАРМА), яка ініціювала цю науково-практичну конференцію, що проводиться сумісно з високоповажними медичними закладами України під егідою МОЗ України.
Отже, конференція також присвячена лікувально-профілактичним, реабілітаційним та оздоровчим технологіям, методам і засобам, в першу чергу, в рефлексотерапії, а також в східній, народній і нетрадиційній та сучасній медицині.
Тематика конференції:
1. Професор Є.Л.Мачерет: сторінки великого шляху - світлої пам‘яті Вчителя.
2. 35-річний шлях рефлексотерапії в Україні: здобутки та перспективи.
3. Рефлексотерапія та традиційна східна медицина: теоретичні та практичні аспекти.
4. Правові питання рефлексотерапії та традиційної східної медицини в Україні.
5.Світовий досвід застосування методів ТСМ в клінічній практиці.
6.Актуальні питання доказовості в застосуванні РТ та ТСМ.
7.Лікувально-реабілітаційні та профілактичні можливості рефлексотерапії та ТСМ: РТ в неврології, сімейній медицині, при захворюваннях внутрішніх органів, ЛОР-патології, в ортопедії-травматології, педіатрії, в урології та гінекології та ін.
8. РТ та ТСМ у лікуванні судинно-мозкових захворювань та їх ускладнень; 9.Сучасні підходи до діагностики та диференційованого лікування больового синдрому методами РТ та ТСМ.
10. Апаратні методи РТ (застосування когерентного випромювання в РТ, електропунктура та ін).
11. Багатогольчасті різнометалеві аплікатори Ляпко в практиці РТ.
12.Організаційно-технологічні та методичні аспекти роботи кабінету РТ в
державних та приватних медичних закладах.
13. Народна та нетрадиційна медицина в Україні
14. Актуальні питання та перспективи УАРМА.
15. Відзначення ветеранів та активістів становлення служби РТ в Україні
16. Майстер–класи (за заявленням).
Під час конференції відбулися НАРАДи Головних обласних спеціалістів з рефлексотерапії (проводила головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «рефлексотерапія», д.м.н., професор Коваленко О.Є.) та з народної і нетрадиційної медицини (проводила директор ДП «Комітет з питань народної та нетрадиційної медицини», д.м.н., професор Гарник Т.П.).
Конференція розрахована на фахівців, що мають базову медичну підготовку за напрямком «лікувальна справа», зокрема лікарів зі спеціальностей: рефлексотерапія, загальна практика – сімейна медицина, неврологія, педіатрія, народна і нетрадиційна медицина, ортопедо-травматологія, гастроентерологія, дієтологія, спортивна медицина, а також пересічних громадян, для яких небайдуже питання щодо здоров’я та здорового способу життя.
На конференції представлені доповіді та майстер-класи за темами конференції, обладнання та засоби для реабілітації, оздоровлення і профілактики. За матеріалами конференції видано посібник – збірник праць учасників конференції.
В роботі конференції взяли участь провідні вчені та фахівці за напрямками тематики конференції з регіонів України, близького та далекого зарубіжжя (Росія, Китайська народна республіка, Казахстан, Греція, Німеччина), серед них – учні професора Мачерет Є.Л., головні позаштатні спеціалісти з рефлексотерапії, народної і нетрадиційної медицини, практикуючі лікарі та організації, сфера діяльності яких відповідає тематиці заходу, а також особи, які небайдужі до проблем профілактики та реабілітації в медицині.
В межах конференції був проведений «Круглий стіл», де були обговорені попередні напрямки співдружної діяльності з провідними фахівціями з рефлексотерапії з Російської Федерації, відзначена діяльність кращих фахівців з РТ в Україні.
Обговоривши науково-практичні проблеми розвитку рефлексотерапії в Україні, учасники Ювілейної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефлексотерапія в Україні: досвід та перспективи», присвяченої пам‘яті професора Є. Л. Мачерет та 35-річчю від заснування рефлексотерапії в Україні, запропонували:
1. Удосконалювати законодавчу базу з урегулювання питань рефлексотерапії, доопрацювати та подати до затвердження новий Наказ по службі РТ.
2. Проводити подальші заходи щодо наукової доказовості РТ та ТСМ у профілактиці, лікуванні та реабілітації хворих при різних захворюваннях.
3. Впроваджувати методи РТ та ТСМ в медичну практику, зокрема, в сімейну медицину.
4. Популяризувати через засоби масової інформації рефлексотерапії та ТСМ, проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо використання цих методів з метою збереження та зміцнення здоров’я.
5. Розширювати міжнародне співробітництво та партнерство у галузі рефлексотерапії та ТСМ.
Прийнято на заключному пленарному засіданні Ювілейної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефлексотерапія в Україні: досвід та перспективи», присвяченої пам‘яті професора Є. Л. Мачерет та 35-річчю від заснування рефлексотерапії в Україні. м. Київ, 4-5 жовтня 2012 р.
за підтримкою МОЗ України, Української Асоціації рефлексотерапії та медичної акупунктури (УАРМА), Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, Київського медичного університету Української асоціації народної медицини (м. Київ), Всеукраїнської громадської організаціії «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини» 3-4 жовтня 2013 р., м. Київ, відкритим голосуванням одноголосно.
Голова Оргкомітету конференціїКоваленкоО.Є. – головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «рефлексотерапія», В.о. президента Української асоціації рефлексотерапії та медичної акупунктури, д.м.н., професор
|
_________________________ |
ГарникТ.П. - диретор ДП «Комітет з питань народної та нетрадиційної медиини» МОЗ України, д.м.н., професор
|
_________________________
|
Коркушко О.О. - віце-президент Української асоціації рефлексотерапії та медичної акупунктури, к.б.н., доцент |
_________________________
|